Aranzacja-tarasow.pl

Nowoczesne zadaszanie tarasów, pergole tarasowe. Dowiedz się jak profesjonalnie zaranżować swój taras.

Roleta na pergolę
Rolety

Roleta na pergolę

Przesiadywanie na tarasie to doskonała forma wypoczynku. Jednak, jak się można łatwo domyślać, warto zadbać o jak największy komfort tego miejsca. W związku z tym na pewno przydatnym rozwiązaniem okaże się nowoczesna pergola. Jeżeli zależy Ci na wypoczynku bez względu na pogodę, to na pewno świetnym pomysłem będzie założenie rolety.

Roleta na pergolę – główne przeznaczenie

Zastanawiasz się nad tym, w jakim celu zakłada się roletę na pergolę? Dedykowana roleta SCREEN jest doskonałym rozwiązaniem, aby ją móc w dowolnej chwili rozwinąć, jeżeli zależy Ci na posiadaniu osłony. Roleta doskonale będzie Ciebie chroniła przed promieniami słonecznymi, podmuchami wiatru, deszczem, a nawet kurzem i pyłkami. Decydując się na roletę, jednocześnie możesz zatroszczyć się o swoją oazę prywatności. Takie zastosowanie rolety doskonale sprawdza się szczególnie w miejscach, w których rzeczywiście musisz czasami uciekać przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Jednym słowem, decydując się na roletę na pergolę, możesz stworzyć sobie przed domem miejsce, w którym będziesz mógł z powodzeniem wypoczywać, nawet bez względu na pojawiające się nie do końca przychylne warunki. Ponadto rozkładając osłonę między podporami, możesz cieszyć się wypoczynkiem późnym wieczorem, kiedy to, niestety często komary oraz inne insekty potrafią mocno uprzykrzać życie. Przy rozłożonej rolecie takie owady nie będą miały w ogóle do Ciebie dostępu.

Dwa rodzaje rolet na pergolę

Jeżeli chcesz się zdecydować na roletę na pergolę, to z pewnością warto zobaczyć, że masz do czynienia z dwoma rodzajami takich produktów. Pierwszym z nich jest roleta Screen, natomiast druga nazywa się roleta Screen ZIP. Zwykłą roletę Screen opuszczasz swobodnie pomiędzy podporami. Natomiast roleta Screen ZIP jest wyposażona dodatkowo w zamek błyskawiczny, który znajduje się w prowadnicach. Dzięki temu jest ona jeszcze bardziej stabilna i nie poruszają nią nawet bardzo silne podmuchy wiatru. Dodatkowo chroni ona maksymalnie przed dostawaniem się przed insektami.

Rolety na pergolę Screen cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ wykonane są one z najwyższej jakości materiału składającego się z kilku warstw. To, co wyróżnia roletę, to również to, że materiał jest impregnowany. W związku z tym nie musisz się obawiać, iż jakieś niekorzystne warunki atmosferyczne będą działać w taki sposób, że spowodują jakąkolwiek degradację materiału.

Szeroki wybór rolet

Oczywiście powyżej zostały wymienione dwa główne typy rolet dedykowane pergoli. Jednak to wcale nie oznacza, że musisz wybrać roletę w jednym kolorze oraz na przykład rozwijaną wyłącznie ręcznie. Są to produkty, które posiadają odpowiednią personalizację. W związku z tym możesz się przekonać jednocześnie o tym, że do wyboru są rolety sterowane ręcznie lub automatycznie. Dodatkowo możesz też wybierać rolety, które będą posiadać odpowiedni stopień transparentności. Nie muszą być one całkowicie zaciemnione, ale jednocześnie mogą z powodzeniem dać Ci odpowiedni poziom zacienienia, jaki tylko potrzebujesz.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]