Aranzacja-tarasow.pl

Nowoczesne zadaszanie tarasów, pergole tarasowe. Dowiedz się jak profesjonalnie zaranżować swój taras.

Jak rozebrać roletę Screen
Rolety

Jak rozebrać roletę Screen?

Zależy Ci na tym, aby móc swobodnie korzystać ze swojego tarasu, bez względu na warunki pogodowe, ale i również na zbyt bliską obecność swoich sąsiadów? Roleta Screen to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu w każdej chwili możesz osłonić taras od silnego wiatru, promieni słonecznych, a także wścibskiego wzroku sąsiadów. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób możesz rozebrać roletę screen, jeżeli będziesz chciał ją przenieść w inne miejsce lub chwilowo musisz dostać się do konstrukcji.

Zalety rolety Screen

Roleta Screen to innowacyjna propozycja osłony zewnętrznej, dzięki której w każdej chwili będziesz mógł osłonić swój taras. Oczywiście zastosowanie rolet jest dużo większe. Ponieważ możesz ją zamontować również na pergolach, balkonach, czy też loggiach. Tak jak już wcześniej wspomniano, jest to roleta, która doskonale chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, kurzem, a także pozwala stworzyć alkowę prywatności, która jest bardzo ważna szczególnie w tak popularnych szeregowych zabudowaniach.

Montuje się ją na specjalnych prowadnicach, dzięki czemu w każdej chwili możesz zdecydować się na jej zasłonięcie lub odsłonięciem. Wariant rolety Screen ZIP jest wyposażony w dodatkowy zamek błyskawiczny, dzięki czemu możesz zadbać o pełne zamknięcie rolety oraz pozbawienie jakichkolwiek wolnych przestrzeni. W ten sposób roleta Screen staje się również doskonałym zabezpieczeniem przed niepożądanymi insektami.

Jak rozebrać roletę Screen?

W momencie, gdy musisz rozebrać roletę Screen, na pewno powinieneś postępować zgodnie z podaną instrukcją. Chociaż cały proces wydaje się być niezwykle trudny i skomplikowany, to tak naprawdę wystarczy wykonywać kolejne kroki. Przede wszystkim zadbaj o precyzję, ale jednocześnie nie rób niczego na siłę. Ponieważ możesz w ten sposób doprowadzić do pewnego uszkodzenia.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest zasłonięcie rolety. Następnie zdejmujemy przednio pokrywę i powinniśmy ostrożnie wykręcić nity oraz zdjąć wieszaki. W tym przypadku możesz użyć zarówno śrubokręta, ale i również wiertarki. Poruszaj delikatnie rurą mocującą. Jeżeli jeszcze nie możesz jej wyjąć, to oznacza, że jest trzymana przez dodatkowe zabezpieczenia. Postaraj się je zdemontować i ponownie spróbować zdjąć rurę.

Po tym kroku już bez problemu dostaniesz się do mechanizmu, który możesz z łatwością wydostać z kasety. W niektórych sytuacjach będziesz musiał jeszcze przeciąć sznurek mocujący mechanizm. Jak w przypadku wykonywania pierwszych kroków, tutaj także zachowaj szczególną ostrożność, aby nie doprowadzić do zniszczenia żadnego z elementów.

Ostatecznie pozostało Ci jeszcze odkręcić prowadnice. W tym przypadku również możesz zastosować śrubokręt lub też prowadnice. Roleta będzie już całkowicie zdemontowana. Oczywiście, gdy tylko pojawi się cień wątpliwości, czy na pewno sobie poradzisz z rozebraniem rolety Screen, to na pewno doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego fachowca. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niemożności wykonania jednego z kroków, lepiej jest skontaktować się z producentem, który udzieli profesjonalnej porady.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]